Menu Zavrieť

Majstrovstvá sveta JJIF U16, U18, U21 – ASTANA Kazachstan

Hneď po skončení Svetového pohára U14 začal ešte prestížnejší turnaj – Majstrovstvá sveta U16, U18, U21. 22. augusta sa k reprezentačnej výprave Svetového pohára pripojila druhá časť reprezentačnej výpravy. Zápasníci Miroslav a Matej Mlynčekovci v kategórii U18 -60kg, Adrián Fašianok U21 -69kg. Štvrtý zápasník Šimon Klein už bol v mieste šampionátu kde pôsobil ako tréner na SP U14. Prišiel aj tréner Michal Mlynček a sprievodný oficiálny zástupca Ľubomír Fašianok.

Ubytovanie a transport na hotel prebehol bez problémov. Na druhý deň sa už vážila kategória U18. Miroslav a Matej doladili váhu a mohli sa sústrediť na zápasy v ich kategórii. Nedarilo sa im úplne podľa predstáv. Matej bohužiaľ prehral obidva zápasy, bolo to sklamania najmä po minuloročnom 3. mieste z MS v kategórii U16. Aj Miroslav prehral prvý zápas no potom sa mu podarilo vyhrať v double elimination. Ale v ďalšom zápase prišla prehra so zápasníkom Ruska a tým aj koniec v turnaji.

Celkovo sa chlapci v kategórii U18 umiestnili: Miroslav 9. miesto a Matej 17. miesto z 18 zápasníkov.

V ten istý deň prebehlo aj váženie kategórie U21. Tu sme mali dvoch zástupcov: Šimon Klein -62kg, Adrián Fašianok -69kg. Obaja bez problémov navážili. Na druhý deň nastúpili Aďo aj Šimon na svoje zápasy. Šimon už má z tejto kategórie medailu z ME vo Francúzsku, vtedy zápasil v kategórii -69kg. Teraz sme sa rozhodli ísť nižšiu kategórii. S váhou problém nebol ale Šimon nemal úplne ideálnu prípravu kvôli chorobe ktorá ho trápila ešte pár dní pred šampionátom. Síce dal do zápasov všetko na medailu to nestačilo. Dva zápasy vyhral a dva prehral. Celkovo 9. miesto z 25 zápasníkov. Aďo nastupoval v kategórií U21 pravý krát. Taktika bola jasná, pracovať čo možno najviac z full guardu. No v prvom zápase to nevyšlo a súper vyhral tesne na body. V druhom zápase to už bolo lepšie a vyhral na škrtenie z guardu. Bohužiaľ v treťom zápase bol súper nad jeho sily. Celkovo 13.miesto z 24 zápasníkov.

V najbližšej dobe prinesieme aj celkové hodnotenie reprezentácie na turnajoch WC U14 a MS U16, U18, U21.

Miroslav Ševčík