Menu Zavrieť

2. ročník SNWL spoznal svojich šampiónov

Na finálový turnaj, ktorý sa konal 4.6.2022 v SAI CENTRE v Martine sa tešilo veľa zápasníkov. Výkonný výbor SZSJJ po konzultácii s trénermi umožnil, že niektoré kategórie sa zlúčia a pre sezónu 2021/2022 sa urobí výnimka z pravidla o minimálnom počte zápasníkov v kategórii. Sezóna bola poznačená covidom a v záujme motivácie zápasníkov VV rozhodol, že o opasok šampióna sa bude bojovať až v ôsmich kategóriách!

Systém finálového turnaja je taký, že zápasníci umiestnení na 1. – 4. mieste tabuľky sa stretnú systémom každý s každým. Na základe výkonov počas celej sezóny vôbec nebolo jasné kto bude šampiónom a získa nádherný opasok!

Začalo sa od najmenších, chlapci U10 -30kg, kde sa presadil Matúš Škorec z klubu Rio de Hron. Potom nasledovali dievčatá a kategóriu U12 -32kg vyhrala Dorothea Škorpíková zo SAI CLUBU Martin. Po nich nasledovali chlapci z tej istej vekovej kategória do 40kg a z výhry sa radoval Lukáš Kostúr z Jiu-jitsu Akadémia Bratislava. Potom už prišli na rad kategórie starších chlapcov U16 do 50kg a U16 do 60kg. V prvej kategórii zvíťazil Daniel Kollár z Fight Gymu Žiar na Hronom a do 60kg, po neskutočne napínavom a vyrovnanom poslednom rozhodujúcom zápase, Matej Mlynček ktorý porazil najtesnejším spôsobom svojho brata Miroslava Mlynčeka (obaja sú zo SAI CLUBU Martin).

Po krátkej prestávke pokračoval finálový turnaj spojenou kategóriou ašpirantov U18 a juniorov U21 do 73kg. V nej bez problémov zvíťazil talentovaný 18 ročný Šimon Klein zo SAI CLUBU Martin. Na záver prišli na rad dve kategórie dospelých 21+ zápasníkov. Oba kategórie ovládli zápasníci z Fight Gymu Bánovce nad Bebravou. V kategórii do 85kg zvíťazil Marián Jakubík a v kategórii +94kg jeho zverenec Samuel Karas.

Odovzdávanie opaskov prebiehalo o týždeň neskôr počas Majstrovstiev SR newaza.

K odovzdávaniu nádherných opaskov a zhodnoteniu celej sezóny pripravujeme samostatný článok!

Miroslav Ševčík